Ana sayfa Dizi Haberleri Vatanım Sensin Kara Fatma gerçekte varmıdır? Kara Fatma Gerçek Tarihte Kimdir?

Vatanım Sensin Kara Fatma gerçekte varmıdır? Kara Fatma Gerçek Tarihte Kimdir?

Kanal D ekranlarının Perşembe akşamlarının fenomen olan dizisi Vatanım Sensin'de var olan Kara Fatma gerçek tarihte kimdir.

0
PAYLAŞ

Kanal D ekranlarında Perşembe akşamlarının  rakiplerini ezip geçen dizisi Vatanım Sensin’in bu haftaki bölümünde Kara Fatma geceye damgasını vurdu. 

Vatanım Sensin Dizisinde Kara Fatma Rüzgarı Esti

Vatanım Sensin dizisne Kara Fatma karakteriyle dahil olan Demet Evgar müthiş performansıyla izleyicinin bir kez daha takdirini kazandı. Rıza Bey İzmir’deki iç isyanı bastıemak için Ankara’dan yola çıkar.  Mustafa Kemal Paşa tarafından Rıza Bey’i korumakla görevlendirilen Kara Fatma İzmir’e gider. İngiliz Charles Hamilton Rıza Bey’in asılmasını istemektedir ve bunun için Tevfik ile işbirliği içerisindedir.İzmir yolunda çıkan çatışmada Rıza Bey’i kurtaran Kara Fatma kurtardı. 

Vatanım Sensin Kara Fatma gerçekte varmıdır? Kara Fatma Gerçek Tarihte Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

Kara Fatma Kimdir?

1888 Erzurum doğumlu olan Kara Fatma, Binbaşı Ahmet Bey ile evlidir. Balkan Savaşı ve 1. Dünya Savaşı’nda cephede savaşan Kara Fatma, Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği kahramanlıklarla ” İstiklal Madalyası” na layık görülmüştür. Gerçek adı Fatma Seher Erden’dir. Atattürk tarafından Üstteğmenlik rütbesine kadar yükseltilen en büyük kadın kahramanlardan biridir. 

İlgili resim

Vatanım Sensin Kara Fatma gerçekte varmıdır? Kara Fatma Gerçek Tarihte Kimdir? ile ilgili görsel sonucu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here