Ana sayfa Oyuncular Savaşçı Dizisi Oyuncusu Mehmet Arif Kim | Alp Öyken Hangi Dizilerde Oynadı

Savaşçı Dizisi Oyuncusu Mehmet Arif Kim | Alp Öyken Hangi Dizilerde Oynadı

Fox Tv'nin sevilen yeni dizisi Savaşçı, başarılı oyuncu kadrosu ve hikayesiyle oldukça iyi bir çıkış yaptı.

0
PAYLAŞ

Fox Tv ekranlarının sevilen yeni dizisi Savaşçı, başarılı oyuncu kadrosuyla ve hikayesiyle izleyicinin dikkatini çekti. Dizinin emekli Generali Mehmet Arif Kırlangıç karakterini canlandıran usta oyuncu Alp Öyken başarılı oyunculuğunu  dizide sergiledi.

Alp Öyken Kimdir ?

Savaşçı dizisinde huzur evinde tekerlekli sandalye ile kalan emekli General Mehmet Kırlangıç, son derece tecrübeli bir askerdir. Albay’ın zaman zaman emekli General’in yanına gelerek akıl aldığı onun tecrübelerine başvurduğu görülmektedir. Emekli General Mehmet Kırlangıç, karakterine hayat veren usta oyuncu Alp Öyken her zamanki gibi bu rolününde hakkını vermiştir.

1943 doğumlu olan Alp Öyken, tiyatro ve dizi oyuncusu aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan usta oyuncu, bugüne kadar birçokm başarılı yapımda kendini göstermiştir. 1989-1990 yılları arasında TRT ekranlarında yayınlanan çocuk programı  Susam Sokağı’nda seslendirdiği Tahsin Usta karakteriyle tanınmıştır.  Gurur, Eyvah Babam, Evdeki Yabancı, Beşik Kertmesi, Sahra, Yine de Aşığım, Dicle ve Muhteşem Yüzyıl dizilerde yer alan usta oyuncu aynı zamanda yapımcı Aslı Öyken Taylan’ın da babasıdır.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here