Ana sayfa Yabancı Diziler Muhteşem Kraliçe 38. ve 39. Bölüm 1-2 Ağustos Özeti

Muhteşem Kraliçe 38. ve 39. Bölüm 1-2 Ağustos Özeti

Yayın hayatına tam gaz devam eden Muhteşem Kraliçe dizisinin son bölümlerini izleyemeyen seyirciler internet üzerinden özetleri araştırmaya başladılar. Muhteşem Kraliçe 38. ve 39. Bölüm 1-2 Ağustos Özeti Güç Mücadelesi bu yazımızda yer alıyor…

0
PAYLAŞ

Muhteşem Kraliçe 38 ve 39 Bölüm Özetleri

Muhteşem Kraliçe dizisinde Bidam ustası Munno ile kitap kavgası başlamıştır. Onlar kavga ederlerken suikastçının bir tanesi Munno’yu zehirli ok ile vurur. Munno öğrencisinin gözü önünde ölmektedir. Diğer yandan Bidam’a Yu Şin ve Dokman’ı desteklemesi gerektiğini söyler. Bidam kaybolan kitabın peşine düşmüş ve onu Prens Çonmyung’un oğlunun yanında bulmuştur.

Çunçu kitabın sayfaları ile zar yapmıştır. Bidam çok sinirlenir ve onu döver. Kitabı çalan kişi aynı zamanda kitabın yazarıdır da. Bidam onu öldürmemesi için 3 sebep ister ve adam asıl yazarın kendi olduğunu söyler.

Bidam bu adamın yüzüne doğru bir kılıç sallar ve yüzünü keser. Kendine her baktığında bir daha ihanet etmemen gerektiğini hatırlatsın bu çizik der. Çunçu ise hiçbir şey bilmiyormuş gibi davranmaya devam eder.

Köylülere buğday satmayan tüccarlardan bir tanesi öldürülür ve Dokman ile Yu Şin harekete geçerler. Dokman Mişil’in ne düşündüğünü biliyordur ve karşı atak yapmaya başlamıştır. Sarayda bulunan takılların tamamını tüccarlara dağıtır ve soyluların ki değersizmiş gibi bir algı yaratır. Böyle olunca da soylular ellerindeki tahılları ucuzdan satmaya başlarlar. Dokman buradan çok büyük bir kazanç elde etmiştir.

Kimi eyaletlerde vergi konusundan kaynaklı isyanlar başlamıştır. Köylüler zararlı haşeratlardan şikayetçi olarak hasatlarını kötü etkilediklerini söylerler. Ancak vergide bir indirim yapılmadığını söylerler. Soyluların topladıkları vergiler köylülere ağır gelmektedir. İsyan çıkan yerleri Dokman ziyaret etme kararı alır ve onların zararlarının saray tarafından karşılanacağını söyler.

Dokman köylülere verdiği paranın ve aletlerin köylüler tarafından alındıktan sonra kaçtıklarını öğrenir. Bu aslında Mişil’in bir oyunudur. Dokman bu oyunu bozmak için harekete geçer.

Kaçan köylüler bulunur ve Dokman onlara görmeye gider. İsyancılara neden böyle yaptıklarını sorar. Köylüler daha önce de onların üstünden kazanç sağlandığını ve onları ezdiklerini söyler. Dokman niyetinin bu olmadığını söyler ve onlara köle olmaktan vazgeçin der. Dokman bu sırada Mişil’in söylediklerini düşünür ve kılıcını çekerek isyancıları öldürür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here