Ana sayfa Yabancı Diziler Muhteşem Kraliçe 30. Bölüm 22 Temmuz Özeti

Muhteşem Kraliçe 30. Bölüm 22 Temmuz Özeti

Binlerce izleyicisi bulunan Muhteşem Kraliçe dizisinin 30 ve 31. Bölümlerini kaçıran adaylar internet ortamında bu bölümlerin özetini arıyor. Bu yazımızda Muhteşem Kraliçe dizisi 30 ve 31. Bölüm özetini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız…

0
PAYLAŞ

Muhteşem Kraliçe Dizisi 30 ve 31. Bölüm Özeti

Mişil yenilmesi sonrasında Dokman ile görüşür ve ona göklerin gücünün halka açılması hakkında konuşur. Ülkeyi yönetmesinin daha da zor hale geleceğinin ve otoritesini zayıflatacağının söylemesi sonrasında Dokman daha da tereddüt eder ve Kim Şohoyan’da Mişil gibi düşünmektedir.

Mişil Dokman’a karşı bir hayranlık beslemeye başlamıştır. Dokman ise Mişil ile konuştuktan sonra sanki 40 senedir prensesmiş gibi hissetmiştir. Bu konu hakkındaki Yu Şin’e haber verir.

Prensesin yanında çalışma kararı aldığını haber verir. Ondan seneler önce Munno Sohwa ile kaybolan ikizin saraya geri geldiğini öğrenirler. Bidam, prensesin bir kule yapacağını ve halkın tarım işleri ve göklerle ilgili bilgilerini buradan alacağını söyler. Bidam giderken Çilso bir anda ona saldırır.

Bir süre mücadele ederler. Çilso sonrasında Solwon’un yanına gider ve Bidam’ın Munno’nun öğrencisi olduğu anlatır.  Dokman ise yeni rasathane için hazırlanır. Açılışta birkaç kişi dışında kimse yoktur. Bu duruma üzülür.

Diğer yandan Mişil, Sohwa’nın ölüm emrini imzalamıştır. Sohwa ise hatırlamaya ve konuşmaya başlamıştır.

Munno ve Çilso Sohwa’nın yakınlarında karşılaşırlar, Dokman’ın açılışa gittiği yerde hepsi bir anda ortaya çıkar. Sohwa yakalanır ancak bu sırada Dokman onu görür. Böylece anne ve evlat birbirlerine kavuşurlar.

Munno törenden önce sarayın kapısına gelir ve içeri girmek ister. Onu içeri almazlar ancak Munno zorla içeri dalar ve tüm askerleri telef eder. Mişik ve prenses ise törene geldiklerinde Munnoyu görmektedirler. Mişil Munno’ya burada olma sebebini sorar ve Munno’ da askerlerin komutanının belirlenme maçında hakem olmak istediğini söyler. Mişil bu teklifi kabul eder.

Sonrasında Munno ile Sohwa karşı karşıya gelirler. Neden senelerce kaçtığını sorar ve cevabını Bidam ile prensesin evlenmesini istemediği için kaçtığı şeklinde verir. Bunu kralın da istemediğini söyler. Bu sırada Bidam gizlice dinlemektedir. Bidam prensesle evlendiklerinde Şilla’nın yöneticisi olacağına inanır.

Bu sırada Munno, prenses ve Mişil düellonun yapılacağı yere giderler. Munno asker olmayan kaç kişi olduğunu sorar ve 6 yanıtını alır. 1 tanesinin kılıcının farklı olduğunu söylerler. Munno söylenenlerin hepsi doğru der ve düello için ilk soruyu sorduğunu söyler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here