Ana sayfa Tv Programları İzdivaç Programlarına Çocuk Saati ve Koruyucu Sembol Ayarı Geliyor

İzdivaç Programlarına Çocuk Saati ve Koruyucu Sembol Ayarı Geliyor

Yayından kaldırılacağı konusunda sürekli gündem olan izdivaç programları için bugün yeni bir karar alındı. Artık bu tarz programlar çocukların ekran başında olmadığı zaman diliminde yayında olacak.

0
PAYLAŞ

Gündüz kuşağında hafta içi hergün yayınlanan ve toplumun ahlakını bozacak hal ve hareketlerin yaşandığı izdivaç programları için tepkiler çığ gibi büyüyor. Geçtiğimiz hafta KHK kararına göre yayından kaldırıldığı açıklaması yapıldıktan sonra , tekrar bulundukları kanalda yayına devam eden izdivaç programları için başka bir değişiklik yapıldı.

 İzdivaç Programlarına Saat Ayarı

 İzlenme rekorları kıran izdivaç programlarının hepsi çocukların ekran başında olmadığı bir zamanda yayınlanacağının kararı verilmiştir. RTÜK tarafından alınan kararar göre bu tip yayınlar çocukların aktif olarak televizyon saatleri geçirdikleri zamanda kesinlikle yer almayacak. 

 İzdivaç programlarının yayınlandığı şuan ki saat dilimine belgesel içerikli programlar yayınlanacağı kararı da alındı. Bundan sonra gözler bu programların yer aldığı kanalların yetkililerine çevrildi. Yayın akışında yapacakları değişiklikle saat ayarı yapmaları zorunlu bırakıldı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here