Ana sayfa Tv Programları Hangi Evlilik Programı Yayından Kalkacak Hangisi Final Yapacak

Hangi Evlilik Programı Yayından Kalkacak Hangisi Final Yapacak

Son haftalarda gündemi sallayan evlilik programlarının yayından kaldırılması ile ilgili gelişmeler gündemde yer almaya devam ediyor. Hangi evlilik programı final yapacak merak ediliyor.

0
PAYLAŞ

Toplumsal ahlakı bozdukları yönünde çok sayıda şikayete maruz kalan evlendirme programları hakkında resmi karar geldi. Resmi Gazete’de olağanüstü hal kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Karaname ile birlikte izdivaç programlarının kaldırılacağı konusu netlik kazanmıştı. Ancak beklenen olmadı ve evlilik programları halen devam ediyor. Esra Erol’da Atv ekranlarında bu sezon sonunda final yapacak ancak bu durum zaten KHK öncesinde açıklanmıştı.

FORMATLARI DEĞİŞİYOR

Evlendirme programlarının yayından kaldırılmaması ve reying kaybetmemek için verilen mücadelede kanallar yeni bir karar aldı. RTÜK’ün ilanına göre evlendirme programları artık çocukların televizyon başında olmadığı saatlerde yayınlanacak.

Saat 00:00 ile 05:00 arasında yayınlanacak olan programlar içerik olarak da değişikliğe giderek yayından kaldırılma tehlikesinden kurtulabilecekler. Aksi halde hükümlere uymayanlar hakkında ise yasal işlem başlatılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here