Ana sayfa Tv Programları Evlilik Programları Neden Yayından Kaldırılmadı? Rtük ne açıklama yaptı

Evlilik Programları Neden Yayından Kaldırılmadı? Rtük ne açıklama yaptı

Milli değerlere aykırı unsur teşkil etmesi dolayısıyla yayınlanan KHK ile evlilik programlarının kaldırıldığı konuşuluyordu. Peki evlilik programları neden yayından kaldırılmadı? RTÜK ne açıklama yaptı.

0
PAYLAŞ

29 Nisan günü yayınlanan kanun hükmünde karaname ile kafalar çok ciddi anlamda karıştı. Uzunca bir süredir gündemde olan evlilik programlarının kaldırılmasına yönelik görülen bu KHK ile bu tür programların kaldırıldığı konuşmaktaydı.

Resmi Gazete’de yayınlanan bu KHK ile evlilik programlarının artık kesin olarak kaldırıldığı belirtilmekteydi. Hatta bu konuda yetkili isimlerce de açıklama bekleniyordu.

Hangi programlar kaldırıldı?

‘’0800’’ gibi hatlardan yapılan arkadaş bulma ve kişilerin tanıştırıldığı bu programlar kaldırıldı. Bu maddeye ‘’Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz’’ sözü de eklendi.

RTÜK Başkanı tarafından yapılan açıklamalarda ise evlilik programlarının kaldırılmasına yönelik çalışmaların sürdürüldüğü aktarıldı. Bu tür programların istenmediğini doğrudan belirten RTÜK Başkanı Yerlikaya, gerekli açıklamaların yapılacağını aktardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here