Ana sayfa Tv Programları Evlilik Programları Ne Zaman Yayından Kaldırılacak?

Evlilik Programları Ne Zaman Yayından Kaldırılacak?

Uzun süredir gündem konusu olan evlilik programlarının yayından kaldırılma durumuna ilişkin yaşanan son gelişmelerin ardından, programların yayından ne zaman kaldırılacağı belli oldu.

0
PAYLAŞ

OHAL kapsamında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonrası yayınlanan 690 sayılı KHK, 29 Nisan 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanırken, televizyon yayıncılığına dair de yeni kararlar alındı. Alınan kararlardan en dikkat çekeni uzun zamandır gündem konusu olan evlilik programları olurken, alınan karar, 6112 sayılı karar ile 29 Nisan 2017 itibariyle bu programların yayından kaldırılacağı yönünde oldu. Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu’na yönelik yapılan bu düzenleme ile şu an merak edilen ise alınan kararın hangi tarihten itibaren uygulanacağı oldu.

Evlilik Programları Ne Zaman Yayından Kaldırılacak?

Yayınlanan 690 sayılı KHK’nın ardından alınan karara uymayan yayın organlarının 5 ile 10 gün süreyle yayın kesme cezasına çarptırılacağı belirtildi. Programların net olarak hangi tarihte yayından kaldırılacağına dair henüz yetkililerden bir açıklama gelmezken, bazı hukukçular konuya ilişkin sürenin 1 Mayıs 2017 tarihinde başlatılacağını ifade etti. 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here