Ana sayfa Tv Programları Esra Erol ve Zuhal Topal yayından kaldırılacak mı?

Esra Erol ve Zuhal Topal yayından kaldırılacak mı?

Bir süredir tartışmalı olarak gündeme gelen Esra Erol ve Zuhal Topal'in sunuculuklarını yaptığı Evlilik Programları yayından kaldırılacak mı?

0
PAYLAŞ

Ekranların reyting rekoru kıran ve gündüz kuşağında imparatorluklarını kuran evlilik programları toplumsal açıdan eleştirilmeye başlandı. Bir süredir aile içi ilişkileri ve toplumsal düzeni zedelediği yönünde haberlerle gündeme sıkça gelen Evlilik Programları yayından kaldırılacak m konusu konuşuluyor. Zuhal Topal ve Esra Erol başta olmak üzere izdivaç programlarının sunucularının bu anlamda diken üzerinde olduğu söylenebilir.

Mehmet Cabbar (Ak Partili Kayseri Develi İlçesi Belediye Başkanı) yaptığı açıklamalarda RTÜK’e bu programların kaldırılması yönünde taleplerini ilettiklerini, bu programların terör eylemlerine benzediğini beyan etti. Yapılan bu yayınların tıpkı terör sebebi ile verilen şehitlerin acısı gibi, zihinleri körelen fertlerin yeşermesine sebep olduğu için yine bir acı hissettirdiğini belirten Cabbar Belediye Meclisi ile beraber bu yönde taleplerini iletme kararı aldıklarını dile getirdi.

Evlilik Programları Devam Edecek mi?

Şimdilik RTÜK cephesinden bu programlara yönelik bir kapatma, kaldırılma işlemi yapılmazken ekranların en çok izlenen programları olması nedeni ile de kanalların buna yönelik önlem alacakları ve bir açık bularak farklı konseptte de olsa bu sunucularla yayına devam edeceği tahmin ediliyor. Yayın hayatları devam etmekte olan izdivaç yayınları ile ilgili gelişmeleri zamanla göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here