Ana sayfa Dizi Haberleri Diriliş Ertuğrul Ebu Mansur Karakteri Gerçek Tarihte Kimdir?

Diriliş Ertuğrul Ebu Mansur Karakteri Gerçek Tarihte Kimdir?

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'a 87. bölüm itibariyle yeni bir karakter dahil oldu. İzleyenleri etkileyen Ebu Mansur karakterinin gerçek tarihte kim olduğu ise belli oldu.

0
PAYLAŞ

TRT 1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un her yeni bölümünde yeni bir macera yaşanmaya devam ediyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan öncesini ele alan dizi bu sezonuyla ekranlara veda edecek ve önümüzdeki sezonda Osman Gazi’nin hayatını anlatan devam bölümleriyle farklı bir konseptte ekranlara gelecek. Bu süreçte 87. bölümüne bu Pazartesi günü ulaşan dizide yeni bir karakter dikkatleri çekti. Burak Hakkı’nın canlandırdığı Ebu Mansur karakterinin tarihteki yeri de karakterin görülmesiyle merak konusu oldu.

EBU MANSUR HAKKINDA

Hanefi mezhebinin itikad imamı olarka kabul edilen İslam Alimidir. Mâturidi adı ile de bilinen Mansur’un tam adı ise Ebû Mansûr Muhammed bin Muhammed’dir. Diğer mezheplerle yıllarca süren mücadeleleri ile bilinmektedir. 853 yılında Semerkant’ta doğduğu öne sürülen alim 944 yılında yine Semerkant’ta ölmüştür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here