Ana sayfa Oyuncular Diriliş Ertuğrul dizisi yeni oyuncusu Ebu Mansur kimdir? Burak Hakkı Rolü Ne

Diriliş Ertuğrul dizisi yeni oyuncusu Ebu Mansur kimdir? Burak Hakkı Rolü Ne

TRT 1 ekranlarında reyting rekorları kırmaya devam eden Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni oyuncusu gündemde. Diziye katılan Ebu Mansur karakterini Burak Hakkı canlandıracak.

0
PAYLAŞ

Osmanlı Tarihinin geçmişi ile birlikte ele alındığı ve üçünsü sezonu ile ekranlara veda edecek olan Diriliş Ertuğrul devam ediyor. TRT 1 ekranlarının vazgeçilmez dizisine 87. bölüm dahil olmak üzere yeni bir karakter dahil oluyor. Ebu Mansur adlı karakteri ise Burak Hakkı canlandıracak. Başarılı oyuncu ve model Burak Hakkı’nın canlandıracağı karakter ise tarihte oldukça önemli bir yere sahip. İzleyenlerin meraklı soruları neticesinde Ebu Mansur’un hakkında çok sayıda biyografik paylaşım yapıldı.

EBU MANSUR’A DAİR BİLİNENLER

Tarihte doğum yılı kesin olarak bilinmeyen zatın tam ismi İmam Ebu Mansur Muhabbed bin Muhammed olarak bilinmektedir. İslam’da Hanefi mezhebine dahil olanların itikad imamıdır. Öteki mezhebler ile mücadeleleri ile bilinen Mansur, Ehli Sünnet alimlerindendir.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olmuştur. 10 yıl modellik ve mankenlik yapmış ve 1000’den fazla defile tanıtım ve organizasyonlarda yer almıştır. 16 reklam filminde oynamış ve birçok yarışma da mankenlik dalında Türkiye’yi temsil etmiştir.

1995-2003 yılları arasında zaman zaman İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre başta olmak üzere farklı ajans ve modacılarla çalışmıştır.

Sibel Can’ın Kanasın adlı klibinde rol alması modellik dışında da tanınmasına neden olmuş, 2000 yılında oyunculuğa başlamıştır.

Özel yaşamı

2001 yılında kendisi gibi model ve dizi oyuncusu olan Sema Şimşek ile evlenmiştir. 25 Ocak 2008 dünyaya gelen Rüzgar adında bir oğlu vardır. 2012 yılında boşanmışlardır.

Ödülleri

1994 yılında yapılan Best Model of Turkey yarışmasında 1. seçilmiştir.

Avustralya’da 1995 yılında yapılan Manhunt Intenational yarışmasında 4. ve en iyi fotomodel seçilmiştir.

Tunus’da 1997 yılında yapılan Top Meditteranie yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş ve 2. olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here