Ana sayfa Dizi Haberleri Diriliş Ertuğrul Bamsı Gerçek Tarihte Ne Zaman Ölecek?

Diriliş Ertuğrul Bamsı Gerçek Tarihte Ne Zaman Ölecek?

TRT 1 ekranlarının sevilen tarihi dizisi DİRİLİŞ Ertuğrul’ da Bamsı Gerçek Tarihte Ne Zaman ölecek? Sorusu akıllara takılı kaldı. 79. Fragramnı yayınlanan dizi de Bamsi ölüme meydan okuyor!

0
PAYLAŞ

DİRİLİŞ Ertuğrul dizisinin  1 Mart Çarşamba gecesi ekranlara gelecek bölümünün fragmanı yayınlanmaya başladı. İlgiyle izlenen dizinin 79. Fragmanında Bamsi’nin ölüme meydan okuyan sahnelerini görüyoruz, peki Bamsı gerçek tarihte ze zaman ölecek? Yayınlanacak bölüm ve Bamsi ile bilmek istediklerinizi aktarmaya çalışacağız.

1 Mart Çarşamba akşamı TRT 1 ekranlarında olacak DİRİLİŞ Ertuğrul’da heyecan yine doruklarda olacak. Vasilyus’un elinden kurtulan Bamsi bir mahkum tarafından öldürülüyor. Boğazı kesilerek öldürüldüğü söylenen Bamsi yaşıyor mu?

Oyuncu Nurettin Sönmez tarafından canlandırılan karakter izleyicler tarafından da çok seviliyor. Bamsi karakteri son derece acımasız bir alp olarak Ertuğrul’un yanında yeralırken, çok iyi kılıç kullandığıda rivayetlerde. Ertuğrul’a son derece bağlı bu alp, Ertuğrul tarafından da çok seviliyor. 1 Mart’ta ekranlarda olucak bölümünde Bamsi karakteri ölmeyecek ve dizide karakter sonraki bölümlerde de karşımıza çıkacak.

Bamsı Gerçek Tarihte Kimdir;

Bamsi Beyrek karakteri esasen tarih içinde adı geçmeyen bir alperen. Anadolu Selçuklu Devleti’nde böyle birinin yaşadığına dair bir kayıt bulunmamakta. Senoryoya  hayali olarak eklenen bu karakter seyirci tarafından da sevildi.  Tarihte Ertuğrul’un bilinen  baş alp ‘ı olarak Turgut Alp var, başka Alp’ı olup olmadığını bilinmese de kayıtlara geçen Bamsi Beyrek adında bir alp mevcut değil. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here