Ana sayfa Dizi Haberleri Çukur Dizisi Dövmesi Anlamı Nedir? Çukur’da Yaşayanların Dövmesi Nasıl

Çukur Dizisi Dövmesi Anlamı Nedir? Çukur’da Yaşayanların Dövmesi Nasıl

İlk iki bölümüyle büyük beğeni toplayan dizi, oyuncu kadrosu ve konusu kadar dizide simge haline gelen dövme ile de adından söz ettiriyor. Çukur'dakilerin simgesi haline gelen dövmenin anlamı ne?

0
PAYLAŞ

İlk bölümleriyle büyük beğeni toplayan dizi, konusuyla adından sıkça söz ettirirken, dizide Çukur’dakilerin simgesi olan dövme ile de adından söz ettiriyor. Çukur’da yaşayanların kendilerini tanıması için aralarındaki bir şifre olan dövme, büyük bir merak konusu oldu.

ÇUKUR DÖVMESİNİN ANLAMI NE ?

Çukur’a adım atanların ilk durağı Berber Muhittin’in dükkanı olmaktadır. Mahallenin dört tarafında olan ve Çukur’dakilerin simgesi haline gelen dövmeyi Berber Muhittin yapmaktadır. Çukur’dakiler birbirlerini tanımasalar bile, bu dövme sayesinde birbirlerini bilirler. üçgen ve noktalardan oluşan bu dövmenin anlamı ne?

Berber Muhittin mahallenin gençlerinden birine dövme yaptığı sırada, bu dövmenin anlamını kendisi söylüyor. Dövmeyi yaptıran kişi, yaptırdıktan sonra bir daha çıkmamak üzere Çukur Mahallesine girmiş oluyor. Bu dövmeyi yaptıranlar yediği ekmeğe, içtiği suya, yolda gördüğü kediye, insana daha dikkatli davranacak. Yiğitlik, dürüstlük ve mertlik anlamına geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here